Wiadomości

We Włoszech aresztowano imigranta, który planował zatrucie wody pitnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Imigrant z Palestyny został aresztowany w środę rano pod zarzutem planowania zatrucia wody dostarczanej mieszkańcom miasta. Mężczyznę zatrzymano w mieście Macomer.

38-letni obywatel Palestyny, który został aresztowany w tym 10-tysięcznym mieście na Sardynii pod zarzutem planowania zatrucia wody pitnej, od dłuższego czasu był obserwowany przez policję. Policja twierdzi, że podejrzany jest powiązany z Państwem Islamskim i że planował zatruć wodę rycyną lub wąglikiem.

Podejrzany został zidentyfikowany przez dziennik Il Fatto Quotidiano jako Alaji Aminun, palestyński uchodźca z Libanu, który sprowadził się do Macomer.

Aresztowanie miało miejsce dwa miesiące po tym, gdy władze Libanu aresztowały innego palestyńskiego uchodźcę, podejrzanego o spisek mający doprowadzić do zatrucia zaopatrzenia w wodę tamtejszych koszar. Podejrzany miał być powiązany z Państwem Islamskim i pracował z innym mężczyzną, podobno Aminunem, aby „zatruć wielu ludzi w obcym kraju” poprzez „zatrucie zatrucie żywności w okresie świątecznym”, bez określania lokalizacji.

De Raho na konferencji prasowej w Rzymie powiedział w środę dziennikarzom, że 38-letni podejrzany planował atak chemiczny wraz ze swoim kuzynem, który mieszka w Libanie. Dodał, że włoskie władze zostały poinformowane o tych planach za pośrednictwem Interpolu, który dowiedział się o tym od władz Libanu we wrześniu, gdy 27-letni kuzyn Aminuna został aresztowany.

/Voice of Europe, Time of Israel/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!