Wiadomości

Polska i Korea przystępują do prac nad czołgiem nowej generacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Spółka H. Cegielski-Poznań SA podjęła współpracę z koreańską Hyundai Rotem Company, w celu oferowania Siłom Zbrojnym RP polsko-koreańskiego czołgu nowej generacji.

Podczas ostatnich targów MSPO w Kielcach HCP poinformowało o zawarciu porozumienia o współpracy z koreańską Hyundai Rotem Company, w celu wspólnego oferowania tej platformy.

„Podobnie jak w wypadku Husara, spółka stara się przedstawiać produkt wpisujący się w polskie wymagania – tym razem na przyszły czołg podstawowy nowej generacji, zakładając realizację szerokiego programu współpracy przemysłowej z Koreańczykami” – czytamy na portalu defence24.pl.

Według autora publikacji, po wstępnej ocenie możliwości polskiego rynku zbrojeniowego i zapoznaniu się z oczekiwaniami wojska obie firmy oceniają, że w wypadku wyboru ich oferty rozpoczęcie budowy prototypu może nastąpić w drugiej połowie przyszłęgo roku, a faza badawczo-rozwojowa potrwałaby do 2022 r.

Autorzy pomysłu myślą również o możliwej polonizacji tego pomysłu i realizacji. O planie czytamy na portalu defence24.pl: „Proces produkcji czołgu polegać ma na stopniowej polonizacji w taki sposób, by kolejno dostarczane partie wozów uzyskiwały coraz większy procent udziału już samodzielnie wykonanych w Polsce komponentów i oryginalnych rozwiązań dostarczonych przez krajowy przemysł”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!