Europa Wiadomości

We francuskiej szkole dzieci musiały dokonac wyboru płci między mężczyzną, kobietą, a …. “inną”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal nczas.com w formularzach do testów egzaminacyjnych z angielskiego we Francji dano uczniom możliwość wyboru „innej” płci. Wywołało to skandal i po protestach stowarzyszenia rodziców takie formularze wycofano.

Teraz ministerstwo edukacji przeprasza i twierdzi, że zdarzył się… błąd.

Banalny test z angielskiego stał się jednak powodem poważnych kontrowersji społecznych.

Testy przygotowała platforma Evalang, ale pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczniowie mieli zaznaczyć swoją płeć wybierając jedną z opcji – mężczyzna, kobieta, „inna”. Sprawa trafiła do stowarzyszenia „Prawnicy dla dzieci”, które wszczęło alarm.

W swoim oświadczeniu napisali, że jest „niedopuszczalne, aby wykorzystywać test z angielskiego jako okazję i pretekst do przekazywania uczniom ideologii kwestionującej binarny charakter płci i istnienie tylko dwóch płci”. Stowarzyszenie przypomniało, że istnienie dwóch płci jest zgodne nie tylko z rzeczywistością, ale i „prawem francuskim”.

Kiedy sprawa zrobiła się głośna, zareagowało francuskie MEN, które poinformowało o „błędzie” i wycofało z formularza wybór „inny”. Tym razem ochrona młodzieży przed ideologią gender jeszcze się powiodła. „Prawnicy dla dzieci” wobec wciskania trans-kitu tam, gdzie się da, apelują o zachowanie „czujności”.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!