Wiadomości

We Francji ruszyła kampania społeczna pod hasłem „Mężczyźni też mogą być w ciąży”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Niektórzy mężczyźni też mogą być w ciąży” – pod takim hasłem we Francji trwa kampania społeczna organizacji Planning Familial, rzekomo walczącej o prawa kobiet i tzw. mniejszości seksualnych, ale także o prawo do aborcji. Plakat z tym kuriozalnym hasłem przedstawia czarnoskórego, transpłciowego mężczyznę w ciąży siedzącego na sofie obok swojego “partnera”.

Planning Familial twierdzi, że celem kampanii społecznej jest promowanie integracji i “różnych wizji rodziny”. „Poruszane są także pojęcia anatomii, rozumienia ciała, seksualności i tożsamości płciowej” – bredzą organizatorzy kampanii. Organizacja, działająca we Francji od ponad 60 lat i posiadająca około 70 regionalnych oddziałów, wydała również broszurę, w której poruszane są tematy menstruacji, anatomii i planowania rodziny.

Kampania, zaprojektowana przez rysownika Lauriera The Foxa, uzyskała dofinansowanie od władz departamentu Ille-et-Vilaine w Bretanii i zgodnie z zamysłem może być wykorzystywana podczas konferencji, na zajęciach w szkole czy podczas konsultacji medycznych.

Kampania wzbudziła sprzeciw polityków, którzy nie poddali się temu szaleństwu. Politycy ci domagają się rozwiązania Planning Familial, oskarżając organizację o rozpowszechnianie antynaukowych informacji na temat płci.

„Planning Familial to wojujące stowarzyszenie na rzecz teorii płci. Dotowane z naszych podatków i zatwierdzone przez urzędników” — napisała na Twitterze wiceprzewodnicząca Zjednoczenia Narodowego (RN) Helene Laporte. Z kolei ugrupowanie Rekonkwista prawicowego publicysty Erica Zemmoura krytykuje plakat za „promowanie głupoty”.

/wpltyce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!