Wiadomości

We Francji podpalono kościół, sprawcy napisali na nim „Allahu Akbar”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kościół w Orleanie został podpalony, a nadto sprayem napisano na nim słowa „Allahu Akbar”. Zdarzenie miało miejsce 25 lipca.

W środę wieczorem, jak poinformowała miejscowa policja, doszło do podpalenia kościoła św. Piotra w Orleanie. Na szczęście ogień został szybko zgaszony przez strażaków, dzięki czemu konstrukcja kościoła nie została naruszona. Zniszczeniu uległo jedynie jego wypasażenie.

Nie jest to pierwszy atak na francuski kościół. 26 lipca 2016 r. dwóch islamistów zaatakowało uczestników mszy św. w kościele katolickim w Normandii. Mężczyźni zabili wówczas 85-letniego księdza Jacquesa Hamela, podcinając mu gardło, a także ciężko zranili 86-letniego mężczyznę.

W zeszłym roku muzułmanka, znana pod imieniem „Kenza”, otrzymała wyrok dwóch lat w zawieszeniu za niszczenie kościoła św. Marii Magdaleny w Rennes-le-Château.

Według obserwatorium Christianophobia, francuskiej organizacji non-profit, która śledzi ataki na chrześcijan we Francji, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2018 r. doszło do 128 przypadków wandalizmu w kościołach lub innych antychrześcijańskich incydentów.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!