Wiadomości

We Francji nastąpił wyraźny wzrost przestępczości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

MSW Francji opublikowało statystyki, według których w 2019 roku nastąpił w tym kraju wyraźny wzrost przestępczości. Resort podkreśla, że szczególnie niepokoi wzrost przestępstw z użyciem przemocy i większa liczba zabójstw.

Oceniający te statystyki komentatorzy mówią o „eksplozji” przestępczości we Francji. Z tego powodu – jak zaznaczają – resort spraw wewnętrznych opublikował dane „dyskretnie”, poprzez swój serwis statystyczny (SSMI), w przeciwieństwie do lat poprzednich, gdy w tej sprawie organizował konferencje prasowe.

Eksperci zauważają, że szczególnie niepokojący jest wzrost o 8 proc. przestępstw z użyciem przemocy oraz zabójstw. Natomiast większa liczba przestępstw na tle seksualnym tłumaczona jest przerwaniem milczenia przez kobiety. Przypomina się, że już w 2018 roku liczba tych przestępstw wzrosła o prawie 20 proc., a w zeszłym roku zwiększyła się o kolejne 12 proc.

Francuskie MSW podaje, że liczby dotyczące kradzieży bez użycia przemocy oraz włamań do samochodów zwiększyły się niewiele – odpowiednio o 1 i 3 proc. Natomiast w ubiegłym roku było o 11 proc. więcej oszustw, wyłudzeń i podobnych przestępstw, które są szczególnie charakterystyczne dla Paryża.

Według statystyk po raz pierwszy od dwóch lat zwiększyła się liczba zabójstw, których ofiarami padło w 2019 roku we Francji 970 osób. Dodać do tego trzeba to, co SSMI nazywa „inną niebezpieczną tendencją” – wzrost liczby usiłowań zabójstw.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!