Świat Wiadomości

Ważny inwestor odchodzi od Facebooka i przechodzi do obozu Donalda Trumpa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal nczas.com współzałożyciel PayPal, Peter Thiel, planuje skupić się na wspieraniu republikańskich kandydatów w wyborach uzupełniających W ten sposób Facebook traci jednego ze swoich większych inwestorów.

W poniedziałek 7 lutego grupa, której nazwa została zmieniona jesienią ubiegłego roku na Meta, ogłosiła odejście swojego pierwszego największego inwestora zewnętrznego, Petera Thiela. Współzałożyciel firmy płatniczej PayPal, pierwszy udziałowiec Palantir, który inwestował również w SpaceX, Airbnb, Stripe czy Affirm, odchodzi z zarządu Meta.

O odejściu poinformował Huff Post we wtorek 8 lutego. Miliarder ma zamiar skoncentrować się na wyborach uzupełniających w listopadzie i zamierza wspierać kandydatów partii republikańskiej, zwłaszcza zwolenników Donalda Trumpa.

Współzałożyciel PayPala, uruchomionego w 1998 roku, od 2016 roku wspiera byłego prezydenta. Peter Thiel przekazał wcześniej 1,25 miliona dolarów na jego kampanię. To dość rzadkie wsparcie z „socjalistycznego” San Francisco. Peter Thiel był też pierwszym jawnym homoseksualistą, który przemawiał na zjeździe republikanów.

Thiel był członkiem zarządu Facebooka od 2005 roku, a jego kapitał stanowił znaczące wsparcie zewnętrzne dla tej sieci społecznościowej. Mark Zuckerberg wielokrotnie podkreślał jego znaczenie. Peter Thiel sprzedał już jednak większość swoich udziałów w grupie Meta.

Pierwsze zwycięstwo…

Źródło: nczas.cdom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!