Świat Wiadomości Wiara

Watykan udzieli odpustu uczestnikom amerykańskiego Marszu dla Życia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl Stolica Apostolska udzieli odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami tym wszystkim, którzy biorą udział w religijnych wydarzeniach towarzyszących piątkowemu Marszowi dla Życia w Waszyngtonie i innych amerykańskich miastach.

W Stanach Zjednoczonych z inicjatywy amerykańskiego episkopatu od poniedziałku trwa modlitewna nowenna w obronie nienarodzonych. We czwartek wieczorem w Narodowym Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie rozpocznie się również całonocne czuwanie modlitewne. Watykan zdecydował, że udzieli odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wszystkim wiernym, którzy pobożnie będą uczestniczyli w Marszu dla Życia lub religijnych inicjatywach z nim związanych.

Wśród wydarzeń religijnych odbywających się w związku z Marszem dla Życia, zaplanowano m.in. różaniec, kompletę w rycie bizantyjskim, nabożeństwo świętej godziny, jutrznię i Msze. Będzie też możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. O modlitewne wsparcie dla dorocznego Marszu dla Życia biskupi apelują też do osób starszych i chorych, którzy pozostają w swoich domach. Możliwość uzyskania odpustu watykańska Penitencjaria Apostolska rozciąga również na nich.

Piątkowy Marsz dla Życia jest jedną z największych manifestacji w Stanach Zjednoczonych. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Jedyny w swoim rodzaju od pierwszego dnia: pro-life jest pro-naukowe”. Warto zauważyć, że działalność obrońców życia przynosi efekty. W Stanach Zjednoczonych stopniowo wzrasta świadomość świętości ludzkiego życia. Jak pokazały ostatnie badania, 75 proc. Amerykanów opowiada się za ograniczeniem dostępu do aborcji.

Zgadzacie się z taką decyzją Watykanu? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!