Wiadomości

Witold Waszczykowski: Orban jest chłopcem do bicia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości broni premiera Węgier przed zarzutami o wspieranie Władimira Putina. Były szef MSZ skomentował także piątkową wizytę przewodniczącej Komisji Europejskiej w Kijowie.

Waszczykowski był w sobotę gościem RMF FM, gdzie komentował politykę Węgier wobec Ukrainy i Rosji oraz piątkową wizytę delegacji Unii Europejskiej w Kijowie.

W związku ze sprzeciwem dla embarga na rosyjski gaz oraz brakiem zgody na tranzyt dostaw broni dla Ukrainy przez terytorium Węgier premier tego kraju znalazł się w ogniu krytyki. Tymczasem, jak przekonuje Waszczykowski, to nie Viktor Orban powinien stanąć pod medialnym pręgierzem w związku ze wspieraniem reżimu Władimira Putina.

– Ja już jestem zmęczony tym, że na Orbanie cały świat wisi. Tylko przypomnę, że to nie Orban wyposażył Putina w olbrzymie ilości pieniędzy, to nie Orban zbudował gazociąg pierwszy i drugi (…). Problem polega na tym, że toczy się wojna ideologiczna w Europie. Orban jest konserwatywnym politykiem. Dla większości lewicowo-liberalnej jest chłopcem do bicia – powiedział na antenie rozgłośni.

Polityk dodał także, że “sojusznikami Putina, którzy przez lata zbudowali jego potęgę byli pani Merkel, Berlusconi i wszyscy prezydenci Francji”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!