Wiadomości

Ochojska apeluje: „Jeśli nie potrafimy wyrazić czegoś pozytywnego o Rosjanach, to nie mówmy niczego”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jeśli nie potrafimy wyrazić czegoś pozytywnego o Rosjanach, to nie mówmy niczego. Mówmy o tym co robią ci, którzy są w Ukrainie, którzy wydają rozkazy. To są ludzie winni – stwierdziła w rozmowie z rp.pl europosłanka Janina Ochojska, która w ostatnim czasie wspierała działania Putina i Łukaszenki przeciwko Polsce.

– Wydawało mi się, że słowo nie ma takiego znaczenia, że w mediach społecznościowych ukazują się różne informacje. Jeżeli chcemy (możemy) czytać historie ludzi, one nastawiają pozytywnie. Jeśli chcemy (możemy) dowiedzieć się czegoś więcej o Rosjanach… Mnie bardzo bolą w internecie takie wpisy „nienawidzę Rosjan”. Pomyślmy, jak muszą się czuć ci Rosjanie, którzy siedzą w więzieniach, bo protestowali przeciwko wojnie i ci, którzy może nic nie robią – może powinni – ale milczących ludzi zawsze jest dużo. I w Polsce są milczący na różne tematy. I w Rosji też są tacy, którzy milczą – stwierdziła Ochojska w rozmowie z serwisem rp.pl i dodała, że „zna głęboko Rosję” i nie chce wobec obywateli tego kraju „budować w sobie wrogość”.

– We mnie budzi się bunt, ale ten bunt nie powinien przeradzać się w nienawiść, powinien przeradzać się w coś konstruktywnego. Jeśli nie potrafimy wyrazić czegoś pozytywnego o Rosjanach, to nie mówmy niczego. Mówmy o tym co robią ci, którzy są w Ukrainie, którzy wydają rozkazy. To są ludzie winni – powiedziała europosłanka.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!