Polska Wiadomości

Warszawski ratusz wciska dzieciom do głów, że Polskę zalewa “fala faszyzmu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl władze stolicy sfinansowały publikację, która ma indoktrynować młodzież i wmawiać jej, że zalewa nas fala faszyzmu.  Wedle autorów, faszyzmem są m.in. pochody, podczas których uczestnicy manifestują swój patriotyzm. O skandalicznej publikacji informuje „Nasz Dziennik”.

Książka „Szkoła wobec faszyzmu”, to publikacja przygotowana przez lewicowe aktywistki: Magdalena Gawin, Kazimiera Szczuka i Katarzyna Radecka-Mikulicz. Została wydana przez stołeczne Biuro Edukacji i Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych. Wedle początkowych planów książka miała trafić nie tylko do nauczycieli, ale także do szkół – po jednym egzemplarzu do bibliotek szkolnych warszawskich, publicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Z czasem stołeczny ratusz zmienił narrację i obecnie poinformował, że książka do bibliotek nie trafi i stanowi wsparcie dla nauczycieli w realizacji podstaw programowych. Dystrybucja książki została przesunięta na początek roku szkolnego 2020/2021.

Jak pisze „Nasz Dziennik”, książka przemyca tezę, że Polska jest wyjątkowo zagrożona faszystowską ideologią. Zaś faszyzmem nazywane są m.in. pochody, podczas których uczestnicy manifestują swój patriotyzm. Ratusz, wedle dziennika, planuje kolejne ideologiczne publikacje dla szkół, a obecnie mamy do czynienia z pierwszym odcinkiem serii „Szkoła – idee – praktyka”.

Tego rodzaju publikacje eksperci uznają za skandaliczne i niebezpieczne, szczególnie, gdy połączymy to ze słabą edukacją historyczną w szkołach, opowiadającą okres gdy we Włoszech rodził się faszyzm. Zaś serwowanie uczniom pojęcia „faszyzm” z sugestią, że obecnie to ten temat jest najważniejszą sprawą w kraju, jest niedopuszczalne.

Eksperci uznają tego rodzaju inicjatywy za brnięcie w narrację, że oto faszyzmem jest brak akceptacji dla idei lewicowej, dziś promującej m.in. gender i LGBT oraz walczącej z Kościołem. Skandalem była też promocja książki (jeszcze przed zamknięciem szkół). Jak podaje dziennik, była ona połączona z wykładem „Dlaczego masy pragną faszyzmu?”.

Łapią się już wszystkiego…

Źródł0: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!