Wiadomości

Warszawscy Żydzi solidarni ze środowiskami LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kampania wyborcza w ostatnich dniach koncentruje się wokół ideologii LGBT i postulatów aktywistów LGBT, których realizacji sprzeciwia się znaczna część polskiego społeczeństwa. Do dyskusji postanowili włączyć się warszawscy Żydzi, którzy jednoznacznie opowiedzieli się po stronie środowisk LGBT. Oto treść oświadczenia wydanego przez członków Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej:

Członkowie Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie wyrażają swój sprzeciw wobec wszystkich wypowiedzi dehumanizujących osoby LGBT.

Obserwujemy dzisiaj w Polsce próby wywołania wrogości i nienawiści wobec osób LGBT, cynicznie podejmowane przez polityków w prezydenckiej kampanii wyborczej. Wypowiedzi i działania przedstawicieli najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej wzbudzają przerażenie, bo dowodzą, jak niewiele nauczyli się z historii i horroru II wojny światowej.

My Żydzi – ocaleli z Holokaustu i ich potomkowie – nie chcemy i nie możemy być obojętni wobec słów dehumanizujących osoby LGBT.

Nie godzimy się na mowę nienawiści, uprzedzenia i agresję. Wiemy, że odbieranie godności i człowieczeństwa jednej grupie społecznej, a także wywoływanie nieuprawnionego lęku przed nią wśród reszty społeczeństwa, nieuchronnie prowadzą do tragedii i pogromów.

Mamy obowiązek demonstrowania naszej solidarności ze wszystkimi, którzy są ofiarami niesprawiedliwości, uprzedzeń i przemocy. Mamy prawo do powiedzenia NIE dyskryminacji osób LGBT.

Wspieramy mniejszości seksualne i popieramy ich działania na rzecz równego traktowania wszystkich obywatelek i obywateli Polski.

Zarząd Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!