Polska Wiadomości

Warszawa znów dostarczyła światu “ekologii”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Opanowano pożar warszawskiego centrum handlowego przy ulicy Marywilskiej 44. Ogień ogarnął niemal cały kompleks handlowy. Z ogniem walczyło prawie 50 zastępów straży pożarnej, w tym jednostka chemiczna. Mieszkańcy okolic Warszawy i samego miasta, otrzymali alert RCB, wzywający do pozostania w domu.

Warszawa znów dostarczyła światu “ekologii”. Według portalu interia.pl, na miejscu było prawie 50 zastępów straży pożarnej i ponad 200 strażaków. Do gaszenie pożaru pobierana była woda z Kanału Żerańskiego.

“Przy ul. Marywilskiej doszło do pożaru hali handlowej o wymiarach 250×250 m. Ogniem objęte jest ponad 80 proc. hali. Działania ratownicze prowadzi 50 zastępów, w tym SGRChem. Na miejsce udaje się KG PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, wraz z grupą operacyjną” – poinformowała straż pożarna na platformie X.

W centrum handlowym płonęły różne materiały, głównie tworzywa sztuczne. Zgłoszenie o pojawieniu się ognia wpłynęło przed godziną 4:00 nad ranem. Nie wiadomo, o której dokładnie wybuchł pożar.

“Dziwne, że po tak krótkim czasie pożar objął taką powierzchnię. Z naszych ustaleń wynika, że pożar wybuchł w kilku miejscach” – przekazała straż pożarna, sugerując tym samym, że mogło dojść do celowego podpalenia.

O 7:45 poinformowano o opanowaniu ognia.

Aktualnie na miejscu ma pracować już prokurator.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!