Wiadomości

Warszawa: autobus miejski spadł z mostu, są ofiary

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jedna osoba zginęła, a około 20 jest poszkodowanych, w tym pięć ciężko, po tym, jak autobus miejski ZTM linii 186 spadł z wiaduktu trasy S8 na Wisłostradę, na granicy Żoliborza i Bielan. Na miejscu pracują służby. Autobusem jechało 40 osób, wśród poszkodowanych są dzieci.

– Z jakiegoś powodu kierowca zjechał na bok, kierowca jest przytomny i badany w karetce. Autobusem jechało 40 osób – powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Jak poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski, rannych jest 17 osób. Jedna osoba zmarła. – Wszystkie osoby zostały odnalezione, pięć jest w stanie ciężkim – mówił.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policję. Na miejscu pracuje kilkudziesięciu strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Na miejsce jedzie wojewoda mazowiecki, dotarł komendant główny PSP.

Rozstawiony został szpital polowy, gdzie prowadzony jest triaż – procedura, która polega na segregacji ofiar według stopnia i rodzaju obrażeń.

– Wypadkowi uległ autobus linii 186 o napędzie gazowym, był praktycznie nowy; kierowca miał certyfikat, czas pracy nie był przekroczony – poinformował rzecznik prasowy warszawskiego ZTM Tomasz Kunert. Autobus jechał w kierunku pętli Szczęśliwice.

/TVP Info, Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!