Wiadomości

Wandale, którzy zniszczyli kapliczkę w Piekarach Śląskich, zostali złapani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa młodych wandali, która 14 kwietnia zdewastowała Kapliczkę Maria Hilf została zidentyfikowana przez piekarską policję. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że młodzież mieszka w Bytomiu – informuje portal piekary.info.

22 kwietnia w godzinach porannych policjanci z piekarskiej komendy zidentyfikowali młodych wandali, którzy zdewastowali kapliczkę 14 kwietnia. Wówczas zerwana została dachówka oraz zniszczone kamery monitoringu.

– Osoby zapisane na nagraniach monitoringu przebywają na komendzie, w celu złożenia zeznań. Trwa przesłuchanie. Mogę potwierdzić, że schwytane zostały wszystkie osoby, biorące udział w akcie wandalizmu – tłumaczy Łukasz Czepkowski, oficer prasowy komendy.

– Zidentyfikowaliśmy sprawców – dziękuję wszystkim za reakcję. Dane przekazane na policję, kryminalni prowadzą czynności. Młodzież nie uniknie konsekwencji. Mam nadzieję, że będzie to bolesna nauczka i przestroga dla innych. Stop dewastacjom w naszym mieście! – mówi wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

/piekary.info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!