Wiadomości

Marta L., liderka tzw. Strajku Kobiet, usłyszała kolejne zarzuty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta L. usłyszała prokuratorskie zarzuty – ustalił portal tvp.info. Informacje te potwierdza rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz i wskazuje, że zarzuty postawione proaborcyjnej działaczce postawiono w piątek w Wydziale do Spraw Wojskowych stołecznej Prokuratury Okręgowej.

Zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone do prokuratury jeszcze w październiku 2021 r. Wtedy na zorganizowanej przez Donalda Tuska manifestacji poparcia dla UE wystąpiła m.in. Marta L., ostro atakując funkcjonariuszy Straży Granicznej.

– Polska będzie świecka, że nie będziemy mieli w mundurach morderców, którzy wyrzucają dzieci do lasów – darła się jak opętana liderka zwolenniczek aborcji.

– Wszyscy wiemy, co się dzieje od paru tygodni na granicy, prawda? Co się dzieje? Straż Graniczna robi z ludźmi to, co może najgorszego. Wyrzuca ich z powrotem na Białoruś. Co my na to? Wypier***, Straż Graniczna! Przyjdziemy po was, jeśli będzie taka potrzeba – groziła Marta L.

Sytuacja powtórzyła się na początku grudnia minionego roku, gdy w czasie manifestacji przed Sejmem liderka Strajku Kobiet wykrzykiwała wulgarne i obraźliwe hasła pod adresem polskich żołnierzy i funkcjonariuszy straży granicznej: „Mordercy w polskich mundurach wyrzucają dzieci do lasu”.

– Pozwijcie mnie, to sprawa będzie o to, że jesteście pierd***nymi mordercami w mundurach, którzy wyrzucają dzieci do lasu. Będziemy to udowadniać przed sądem, bo jak na razie to są obiecanki – mówiła przez megafon.

Jak poinformowała w piątek prok. Aleksandra Skrzyniarz, w treści zarzutów, jakie usłyszała Marta L., wskazano na jej „postepowanie i właściwości, które mogą poniżyć wskazanych funkcjonariuszy publicznych w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywanej służby”.

Tym samym – dodaje rzeczniczka Prokuratury Okrękowej w Warszawie – podejrzana znieważyła funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz żołnierzy Wojska Polskiego, „pełniących służbę przy granicy w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków ustawowych w zakresie jej ochrony, tj. o czyn z art. 212 par. 1 k.k. w zb. z art. 226 par. 1 k.k. w zw. z art. 11 par. 2 k.k.”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!