Polska Świat Wiadomości

Wall Street Journal przyznaje się do błędu w sprawie obecności baneru z napisem “módlmy się za islamski holocaust” na Marszu Niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziennik “Wall Street Journal” zamieścił sprostowanie i wyjaśnienie do fragmentu swojej relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada. Jak dowiedziała się PAP, jest to efekt interwencji polskich dziennikarzy i internautów.

“WSJ” przyznaje, że błędnie napisano, iż na moście w Warszawie wisiał transparent z napisem “módlmy się za islamski holokaust”. Gazeta wyjaśnia, że taki napis pojawił się na wiadukcie w Poznaniu, przy czym nie dodaje, że było to dwa lata temu, o czym informowały wtedy media.

“WSJ” wyjaśnia też sprawę hasła Marszu Niepodległości (“My chcemy Boga”). W artykule zwrócono uwagę, że słów tych użył prezydent USA Donald Trump przemawiając w lipcu w Warszawie. Teraz gazeta przyznaje, że nie wskazała, iż ów cytat z przemówienia Trumpa był nawiązaniem do pieśni, którą Polacy witali papieża Jana Pawła II podczas jego wizyty w Polsce w 1979 r.

Inne media zagraniczne, które wykorzystały artykuł “WSJ” nie uwzględniły dotąd nadanego przez dziennik sprostowania.

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!