Wiadomości

Walki na granicy irańsko-afgańskiej. Po obu stronach są zabici i ranni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pojawiły się doniesienia o ciężkich walkach między armią irańską a talibami na granicy irańskiej prowincji Sistan i Beludżystan oraz afgańskiej prowincji Nimroz. Użyto ciężkiej broni i moździerzy.

Obie strony miały ponieść straty w zabitych i rannych, obie strony też obwiniają się o doprowadzenie do wybuchu walk. Podobno talibowie w kilku punktach przełamali pozycje wojsk irańskich, a żołnierze irańscy zmuszeni zostali do ucieczki. Wideo udostępnione w internecie wskazuje, że talibowie sprowadzili czołgi i ciężką broń w rejon granicy z Iranem, gdzie doszło do walk….

“Niestety, dzisiaj po raz kolejny irańscy żołnierze rozpoczęli strzelaninę i walki na terenach przygranicznych dystryktu Kang w prowincji Nimroz w Afganistanie. Islamski Emirat uważa dialog za rozsądny sposób rozwiązania każdego problemu, negatywne środki i szukanie pretekstów do wojny nie leży w interesie żadnej ze stron” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Obrony Talibów.

Na nagraniu otrzymanym z drugiej strony granicy widać, że irańscy strażnicy graniczni kontynuują ostrzał Afganistanu przy użyciu broni ciężkiej.

Podobno talibowie w kilku punktach przełamali pozycje wojsk irańskich, a żołnierze irańscy zmuszeni zostali do ucieczki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!