Wiadomości

Waldemar Buda: wszystkie próby “wypychania” imigrantów do Polski będą radykalnie tłumione

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie możemy pozwolić na to, że wpuścimy do Polski potencjalnych terrorystów – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Ponad 900 żołnierzy jest zaangażowanych we wzmocnienie ochrony granicy z Białorusią. Ma to związek z tym, że przez granicę próbują się przedostać migranci, głównie z Azji. W tym miesiącu nielegalnie do Polski chciało wejść prawie 2 tysiące osób.

– Ta sytuacja nie powinna się rozgrywać na zasadzie szantażu, “wypychania” tych ludzi i przerzucania problemu. My też mamy swoje przepisy mówiące o tym że nielegalne przekroczenie granicy bardzo utrudnia uzyskania zgody na pobyt w Polsce. Spodziewamy się jeszcze większej presji, dlatego musimy tu działać stanowczo i ostrożnie – powiedział Waldemar Buda.

Gość Jedynki dodał, że “nie można doprowadzić do sytuacji, że niezweryfikowana grupa emigrantów dostanie się do Polski”. – Nie możemy pozwolić na to, że wpuścimy do nas potencjalnych terrorystów. Wszystkie te sytuacje są stymulowane przez służby białoruskie, dlatego próby “wypychania” przez nich imigrantów na nasze terytorium będą radykalnie tłumione. Z tego powodu skierowaliśmy też na granice dodatkową ilość żołnierzy i funkcjonariuszy straży granicznej – stwierdził Waldemar Buda.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!