Wiadomości

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Aleksandr Łukaszenka zmienia termin egzaminów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z powodu niesprzyjającej sytuacji epidemiologicznej data rozpoczęcia kampanii egzaminacyjnej została przełożona – poinformował minister edukacji Igor Karpienko w rozmowie z dziennikarzami po spotkaniu z Aleksandrem Łukaszenką.

Poinformował on, że początek centralnych testów został przełożony o prawie dwa tygodnie – z 13 na 25 czerwca. „W najbliższej przyszłości przedstawimy nowy harmonogram dla Centralnych Testów. Teraz ponownie wszystko opracujemy, dokładnie przeanalizujemy. To, że centralne testy rozpoczną się 25 czerwca – to pewne” – cytuje jego wypowiedź kanał Белтелерадиокомпании.

Ministerstwo Edukacji zaproponowało placówkom edukacyjnym możliwość indywidualnego decydowania o kwestii organizacji komersów – powiedział Karpienko. Ostateczna decyzja w sprawie organizacji tradycyjnych balów pożegnalnych absolwentów nie została jeszcze podjęta.

„Przedstawiliśmy nasze propozycje głowie państwa. Myślę, że w najbliższej przyszłości zostanie ustalona konkretna data i format tego wydarzenia. Sugerujemy trzymanie się tego” – powiedział na kanale telewizyjnym ONT.

W tym roku zmienił się również schemat rejestracji osób ubiegających się o udział w centralnych testach – wniosek składa się w formie elektronicznej na stronie internetowej Republikańskiego Instytutu Kontroli Wiedzy (RIKZ). Aby zapobiec tłoczeniu się ludzi, punkty rejestracyjne organizują wstępne zapisy (tworzą kolejkę elektroniczną) z określeniem daty i godziny przyjścia do punktów rejestracyjnych przez wnioskodawców. Rejestracja potrwa do 1 czerwca.

/naviny.by/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!