Wiadomości

W Wittenbergi nieznani sprawcy spalili „łódź uchodźców”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stojący w Wittenbergi pomnik w formie łodzi uchodźców został w sobotę wieczorem podpalona przez nieznanych sprawców i w znacznym stopniu uległ zniszczeniu.

15-metrowa łódź została wzniesiona w zeszłym roku. Nawiązuje ona do zdarzenia z czerwca 2013 r., kiedy to 244 uchodźców przeprawiło się łodzią przez Morze Śródziemne z Afryki Północnej do Europy. Ich droga prowadziła z Libii na Sycylię.

Oburzenie z powodu zniszczenia łodzi uchodźców wyraził burmistrz Torsten Zugehör. Również biskup regionalny Kościoła ewangelickiego w środkowych Niemczech (EKM), Ilse Junkermann, był tym zbulwersowany.

„Jestem przerażony tym celowym aktem przemocy przeciwko pomnikowi wyrażającemu człowieczeństwo, przeciwko przypominaniu o człowieczeństwie i miłości – właśnie w dniu, który przypomina zdarzenia sprzed 80 lat temu, gdy zorganizowano akty przemocy wobec innych ludzi, na ich dobytek i domy modlitwy” – powiedział Junkermann, który wezwał do zdecydowanego odcięcia się od takich aktów przemocy, by sprawy nie trywializować.

/faz.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!