Europa Islam Wiadomości

W Wielkiej Brytanii sporządzono spis imion “neutralnych płciowo”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjski portal dla rodziców BabyCentre zrobił listę „neutralnych płciowo” imion, które rodzice nadają swoim dzieciom aby te nie miały w przyszłości problemów z samodzielnym wyborem własnej „tożsamości płciowej”. Imiona te są nadawane zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.

Na liście imion nadawanych dziś przez Brytyjczyków dzieciom ze świecą szukać takich jak John, Ronald czy Richard dla chłopców lub Mary, Margaret czy Florence dla dziewcząt. Z tradycyjnych angielskich imion przetrwały jedynie te, które noszą członkowie rodziny królewskiej, jak np. William czy Elizabeth. Jednak najsilniejszym trendem jest obecnie nadawanie dzieciom imion „neutralnych płciowo”.

Chodzi o to, aby w przyszłości te dzieci nie były w żaden sposób ograniczane w samodzielnym wyborze identyfikacji płciowej. W Wielkiej Brytanii co miesiąc prowadzone przez narodową służbę zdrowia NHS poradnie psychologiczne wydają kilkadziesiąt zaświadczeń o potrzebie zmiany tożsamości płciowej zgłaszających się do nich młodych ludzi, co daje im podstawę do ubiegania się o refundowaną przez państwo zmianę płci.

Lista najpopularniejszych „neutralnych płciowo” brytyjskich imion przedstawia się następująco:

Riley
Frankie
Harley
Blake
Quinn
Rowan
River
Sai
Marley
Bailey
Brooklyn
Taylor
Morgan
Bean
Hadley
Lee
Casey
Robin
Raven
Teddie

Problemów tego rodzaju nie mają jednak mieszkające w Wielkiej Brytanii rodziny muzułmańskie, nadające swoim dzieciom tradycyjne imiona. Z tego też powodu najpopularniejszym na Wyspach imieniem nadawanym chłopcom pozostaje Muhammed.

Źródło: nczas.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!