Wiadomości

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba morderstw i gwałtów? Cóż, brytyjska policja ma teraz inne priorytety

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisarz policji Northumbrii zatrudniła 19-osobowy zespół rzeczników ofiar przestępstw z nienawiści, którzy będą szkolić policjantów w kwestiach dotyczących problemów środowisk LGBT i „potrzeb” mniejszości seksualnych.

Grono rzeczników wytypowane zostało przez LGBT Federation North East – regionalną grupę patronacką, która prowadzi kampanię na rzecz „zmiany postaw i zachowań wobec osób LGBT”. Oferuje ona nadto „indywidualne porady” dla ofiar tak zwanych przestępstw z nienawiści, a także szkolenia dla policji.

– Cieszę się, że mogę sfinansować tę inicjatywę, która sprawi, że problemy środowisk LGBT znajdą się wśród prawnych priorytetów, i zapewni, że nasza policja będzie szkolona na najwyższym poziomie w kwestiach rozumienia potrzeb tej społeczności – powiedziała regionalna komisarz Dame Vera Baird.

– Wiele ofiar przestępstw spowodowanych nienawiścią wobec środowisk LGBT ma trudności ze zgłoszeniem tego, co je spotkało, dlatego tak ważne jest posiadanie tych specjalnie wyszkolonych doradców, aby budować zaufanie do tych, którzy doświadczyli przemocy – dodała.

Wytypowany przez społeczność LGBT, 19-osobowy zespół „rzeczników” będzie współpracować z policją w celu podniesienia świadomości i zrozumienia problemów związanych z alternatywnymi preferencjami seksualnymi, a także prowadzić szkolenia, które pozwolą zrozumieć „wpływ nienawiści wobec środowisk LGBT na przestępczość – donosi lokalne media.

/breibert.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!