Europa Polska Wiadomości

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono sondaż dotyczący stosunku obywateli do poszczególnych grup. Jak wypadli Polacy?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Instytut badawczy YouGov przeprowadził badania wedle których najgorzej ocenianą grupą obywateli są młodzi, biali Brytyjczycy. To właśnie wobec nich respondenci mają największe zastrzeżenia. Opracowano 48 osobnych ankiet, odpowiednio do każdej grupy docelowej. Jak wypadli w nim Polacy?

Wyniki badań są zaskakujące. Pomimo faktu, że imigranci z Europy Wschodniej i związana z tym kwestia przyznawania im zasiłków jest tematem drażliwym, to Brytyjczycy bardzo ciepło wypowiadają się o Polakach. Według sondażu YouGov Polacy są uprzejmi, mili i ani na krok nie ustępują Brytyjczykom w kwestii inteligencji.  Co więcej, Polacy są w stanie wykonać te same czynności co rodowici Brytyjczycy, tylko dużo szybciej i lepiej.

Nie dziwi również fakt, że to właśnie młodzi Polacy zajmują coraz częściej miejsca pracy przeznaczone dla rodowitych Brytyjczyków. Ci drudzy, zgodnie z tymi interesującymi wynikami, są leniwi, nieuprzejmi oraz podatni na używki. To właśnie młodzi, biali mężczyźni, obywatele Zjednoczonego Królestwa wypadli w zestawieniu najsłabiej.

Sondaż szokuje, biorąc pod uwagę nastroje polityczne wobec imigrantów w brytyjskim rządzie oraz parlamencie. Interesujący wydaje się również fakt, że brytyjskie społeczeństwo myśli zupełnie inaczej niż wybrany przez nich rząd, i że to właśnie Polacy stanowią główna siłę napędową brytyjskiej gospodarki.

Źródło: polishexpress.co.uk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!