Europa Wiadomości

W Wielkiej Brytanii pojawiła się pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal tvp.infoierwsza osoba zmarła w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa – podała stacja BBC. Ofiara śmiertelna to starszy pacjent, który miał także inne problemy zdrowotne.

– Pacjent, który był leczony w Royal Berkshire Hospital, był starszą osobą, która miała inne problemy zdrowotne. Uważamy, że zaraził się wirusem w Wielkiej Brytanii, a śledzenie jego kontaktów jest już w toku – powiedział naczelny lekarz Anglii Chris Whitty.

„Pacjent był wcześniej leczony w szpitalu i poza nim z powodów niezwiązanych z koronawirusem i z tych powodów został przyjęty, zaś zeszłej nocy uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa” – napisano w oświadczeniu szpitala w Reading, na zachód od Londynu, gdzie doszło do zgonu.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w całym kraju wzrosła do 115. Podany bilans jest stanem na godz. 9 rano w czwartek, co oznacza, że liczba wykrytych zakażeń w ciągu 24 godzin wzrosła o 30.

Ministerstwo zdrowia poinformowało również, że od momentu, gdy epidemia wyszła w styczniu poza Chiny kontynentalne, w Wielkiej Brytanii przeprowadzono 18083 testy na obecność koronawirusa.

Z kolei w Chinach w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 30 osób.

Najwięcej zgonów – 29 – odnotowano w prowincji Hubei w środkowych Chinach, gdzie znajduje się pierwotne ognisko epidemii koronawirusa, w tym 23 w jej stolicy, 11–milionowym mieście Wuhan.

Całkowita liczba zakażonych koronawirusem w Chinach kontynentalnych wynosi obecnie 80 552, a łączna liczba ofiar śmiertelnych – 3042.

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem potwierdziły władze Bhutanu. Zainfekowanym jest 76–letni amerykański turysta.

Mężczyzna przyjechał do Bhutanu we wtorek z Indii. W czwartek został przyjęty do szpitala, gdzie wykonano testy na obecność koronawirusa, które okazały się pozytywne – podano na Facebooku kancelarii premiera Lotaya Tsheringa.

W związku ze stwierdzeniem pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem rząd Bhutanu zakazał wjazdu na terytorium kraju wszystkim turystom na okres dwóch tygodni. Zakaz wprowadzono w trybie natychmiastowym.

W Belgii potwierdzono w czwartek 27 nowych przypadków koronawirusa, a w Korei Południowej 196. We Francji liczba ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa wzrosła do siedmiu.

W Niemczech do godz. 7 rano wykryto 534 przypadki zakażenia koronawirusem. W porównaniu z czwartkiem oznacza to wzrost liczby zarażonych o 134.

Jak poinformował GIS od 31 grudnia 2019 r. do 5 marca 2020 r. na całym świecie odnotowano 93 315 potwierdzonych przypadków zapalenia płuc spowodowanego nowym koronawirusem, w tym 3 282 zgony (3,4 proc.)

Czy powinniśmy się czuć zagrożeni?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!