Wiadomości

W Wielkiej Brytanii liczba zgonów spowodowanych zarażeniem koronawirusem przekroczyła 35 tysięcy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O 545 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 35.341 – poinformował we wtorek po południu brytyjski rząd.

Bilans obejmuje wszystkie nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w niedzielę a godz. 17 w poniedziałek, w przypadku których testy potwierdziły obecność koronawirusa.

545 nowych zgonów to wyraźnie więcej niż było w bilansach z dwóch poprzednich dni, gdy informowano o 170 i o 160 zmarłych, co było najniższymi liczbami od 24 marca.

Zarówno jednak tamte spadki, jak i wtorkowy wzrost są do pewnego stopnia efektem statystycznym. Od kilku tygodni widać w statystykach, że dane za weekendy są wyraźnie niższe, gdyż w weekendy potwierdzanie przyczyny zgonów w wielu przypadkach odbywa się z opóźnieniem. Te statystyczne spadki są wyrównywane w kolejnych dniach i zwłaszcza w danych publikowanych we wtorki następuje skokowy przyrost liczby zgonów.

Zarazem bilans nowych zgonów z tego wtorku jest wyraźnie niższy niż z wtorku sprzed tygodnia. Ponadto niwelująca te dzienne skoki średnia zgonów z siedmiu kolejnych dni wskazuje, że liczba umierających z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii stale się zmniejsza.

/wnp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!