Polska Wiadomości

W Warszawie został otwarty pierwszy w Polsce sklep z żywnością halal

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Firma HARPUT Sp. z o.o., która wprowadza na polski rynek mięso halal, otwiera pierwszy sklep w Warszawie – przy Alei Krakowskiej 123.

– Klientami naszej ubojni są nie tylko sklepy i restauracje. Ważna jest dla nas zarówno sprzedaż hurtowa, jak i detaliczna dystrybucja mięs halal. Naszym głównym celem jest, aby produkty Harbi Meat trafiały na polskie stoły, dlatego oferujemy je także Klientom indywidualnym m.in. poprzez nasz sklep mięsny online. Zaskocz bliskich i znajomych zachwycającym smakiem świeżej cielęciny czy baraniny. Rozwiń swoje horyzonty kulinarne, przygotowując wspaniałe potrawy na święta, rocznice i zupełnie bez okazji – zachęca do skorzystania ze swojej oferty na stronie internetowej.

– Nasz pomysł to najwyższej jakości mięso, wstępnie spreparowane i przyprawione. Klient może określić swoje preferencje, a produkt przygotowujemy ściśle wedle zaleconych wskazówek. Żyjemy w dynamicznych czasach, pozwalamy więc odwiedzającym nasz sklep pójść na skróty, oferując gotowe do ugotowania, przyprawione na życzenie produkty na rodzinną kolację lub efektownego grilla z przyjaciółmi – powiedział stronie portalspozywczy.pl Maho Kazkondu, właściciel sklepu oraz restauracji z produktami halal.

Halal to w islamie określenie wszystkiego, co jest dozwolone w świetle szariatu. Słowo to jest zazwyczaj znane jako nazwa muzułmańskiej diety. Koran kategorycznie zakazuje spożywania krwi, mięsa wieprzowego, padliny oraz wymaga, aby zwierzęta ubijano w sposób rytualny.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!