Wiadomości

W Warszawie trwa kolejny zrzut ścieków do Wisły

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do Wisły z warszawskiej oczyszczalni „Czajka” ponownie spływają ścieki. Jest to już 20. zrzut nieczystości ponad normę objętą w pozwoleniu wodnoprawnym. Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik Wód Polskich, zrzut potrwa zapewne kilka godzin.

O tym, że w czwartek 24 grudnia trwa zrzut nieczystości do Wisły poinformował na Twitterze prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Nieoczyszczone ścieki komunalne do rzeki płyną od godziny 8 rano.

– Wczoraj padało, więc to jest prawdopodobnie przyczyną zrzutu. Nadmiar ścieków bytowych wymieszanych z wodami opadowymi jest częściowo odprowadzany przez kolektor burzowy przy Farysa – poinformował portal tvp.info rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel.

Pytany o to, który to już zrzut ponad normę, ujętą w pozwoleniu wodnoprawnym wskazał, że to już 20. taki zrzut. Pozwolenie dopuszcza rocznie maksymalnie 10 takich zrzutów. Każdy zrzut ponad normę jest nielegalny.

– Przy nawałnicach jakie były latem, to są tego typu sytuacje, kiedy taki zrzut może być dopuszczony. Natomiast wczoraj nie było nawałnicy, ma to niestety miejsce – dodał. Kieruzel precyzuje, że zazwyczaj kilka godzin po ustaniu opadów zrzut się kończy. – To spływa z całej części lewobrzeżnej Warszawy z siedmiu dzielnic – przypomniał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!