Europa Polska Wiadomości

W Warszawie odbędzie się spotkanie liderów europejskiej prawicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu tysol.pl w sobotę odbędzie się Warsaw Summit, spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych z udziałem szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Podczas sesji roboczych uczestnicy będą dyskutowali m.in. o przyszłości Unii Europejskiej i ewentualnych reformach instytucjonalnych Wspólnoty.

W Warszawie są już Marine Le Pen, Victor Orban i Santiago Abascal.

– Podziękowania dla polskiego premiera Mateusza Morawieckiego za powitanie w Warszawie. Razem pragniemy, aby Europa narodów przywróciła narodom Europy wolność i suwerenność.

– pisze Marine Le Pen

– Chcemy zmienić politykę Brukseli

– pisze Victor Orba

– Jestem bardzo zaszczycony, że mogę ponownie odwiedzić Polskę ,gdzie będę mógł wyrazić poparcie dla polskiego rządu w obliczu ataku na jego granice i razem będziemy mogli wzmocnić sojusz między siłami patriotycznymi Europy.

– pisze lider hiszpańskiego VOX Santiago Abascal

Według wcześniejszych zapowiedzi organizatorów spotkania – europosła PiS Tomasza Poręby i sekretarza ds. międzynarodowych PiS Radosława Fogla – na zaproszenie Kaczyńskiego do Warszawy przyjadą szefowie kilkunastu konserwatywnych partii europejskich. Chodzi m.in. o przewodniczącego hiszpańskiego Vox Santiago Abascala czy przewodniczącego Fideszu Viktora Orbána.

Według źródeł PAP w sobotnim spotkaniu udział weźmie również premier Mateusz Morawiecki.

„To będzie kolejny krok ku budowaniu szerszej platformy porozumienia europejskich partii prawicowych i konserwatywnych. Wszyscy uczestnicy spotkania już teraz mają nadzieję, że zaowocuje ono czymś większym w przyszłości, być może w przyszłej kadencji Parlamentu Europejskiego” – mówił PAP jeden z polityków PiS.

Czekamy na owoce…

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!