Polska Wiadomości

W Warszawie odbędzie się finansowana przez Sorosa dyskusja na temat stanu państwa polskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sponsorowana przez George’a Sorosa, Fundacja im. Stefana Batorego organizuje za kilka dni w swojej warszawskiej siedzibie  na temat obecnego   stanu państwa polskiego.

– Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy osoby, które nie tylko od dawna zajmują się problemami państwa, ale też pełniły w różnych okresach po 1989 roku ważne funkcje państwowe – informuje fundacja. – Liczymy na próbę podsumowania siły i słabości państwa w okresie 1989-2005, za Platformy Obywatelskiej, oraz w okresach rządów Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2007 i po wyborach 2015 roku. Chcemy też wspólnie zastanowić się, na ile polskie państwo spełniało i spełnia kryteria państwa sprawnego i przejrzystego, respektującego normy prawa, oraz wrażliwego na demokratyczne procesy decyzyjne.

W panelu udział pojawią się również: Michał Boni, Włodzimierz Cimoszewicz, Ludwik Dorn, Rafał Matyja, Bartłomiej Sienkiewicz i Kazimierz Michał Ujazdowski. Debatę poprowadzi Anna Materska-Sosnowska, członkini zarządu Fundacji im. Stefana Batorego.

Źródło: dzenniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!