Wiadomości

W Warszawie mężczyzna zarażony koronawirusem wyszedł ze szpitala i poszedł do sklepu po alkohol

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj około godziny 17 ze Szpitala MSWIA przy ulicy Wołoskiej mężczyzna z potwierdzonym koronawirusem oddalił się ze szpitala i udał się do pobliskiego sklepu po alkohol, po czym wrócił. Poszukiwany jest klient sklepu, który robił zakupy.

„Policjanci wczoraj otrzymali informacje o oddaleniu się jednego z pacjentów. Początkowo jednak znaleźli mężczyznę na terenie szpitala. Na tym jednak nie zakończono czynności. Policjanci nie odpuścili ustalając, że wcześniej mężczyzna udał się do pobliskiego sklepu po alkohol. Niestety w jego przypadku mówimy o skrajnej nieodpowiedzialności i jest to delikatne określenie biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku mężczyzny wynik badania koronawirusa był pozytywny” – powiedział w rozmowie z Warszawą w Pigułce Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

„W tym czasie w sklepie przebywały dwie osoby. Ustalane są dane jednego z klientów. Z naszej strony działania mogą być tylko jedne „Zero tolerancji”. Czynności prowadzimy w kierunku art 165 kk, za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności” – dodał nadkom. Marczak.

/Warszawa w Pigułce/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!