Wiadomości

W walkach o Jarmuk bojownicy ISIS zniszczyli czołg Т-72М1

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od kilku dni trwają zaciekłe walki o enklawę leżącą na południe od Damaszku, której centralnym punktem jest m. Jarmuk. Pomimo zaangażowania sporych sił natarcie syryjskich sił rządowych posuwa się powoli. Wczoraj donoszono, iż w ciągu dwóch dni (23 – 24 kwietnia) na kierunku północnym udało się opanować dwie ulice. Na pozostałych kierunkach nie odnotowano żadnych postępów.

Tymczasem do sieci trafiły zdjęcia zniszczonego przez bojowników ISIS czołgu Т-72М1, należącego do elitarnej 105 Brygady Gwardii Republikańskiej. Z zamieszczonych fotografii wynika, iż pocisk spowodował zapalenie się amunicji.

Czytaj też:

Syryjskie siły rządowe prowadzą szturm na pozycje ISIS w enklawie na południe od Damaszku /filmy i zdjęcia/

Choć natarcie posuwa się powoli, to jednak jego ostateczny efekt zdaje się nie budzić wątpliwości. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że enklawa ta prędzej czy później podzieli los Wschodniej Guty, która po ciężkich walkach została ostatecznie zdobyta przez syryjskie siły rządowe.

W ciągu wczorajszego dnia udało się oddziałom rządowym poszerzyć włamanie na kierunku południowym i realne staje się całkowite odcięcie zajmowanej przez oddziały ISIS zachodniej części enklawy od jej wschodniej części, będącej pod kontrolą bojowników Hajat Tahrir asz-Szam.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!