Wiadomości

Syryjskie siły rządowe prowadzą szturm na pozycje ISIS w enklawie na południe od Damaszku /filmy i zdjęcia/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy, 19 kwietnia syryjskie siły rządowe rozpoczęły szturm enklawy leżącej w rejonie na południe od stolicy kraju, będącej pod kontrolą ugrupowania ISIS (w zachodniej jego części) oraz koalicji Hajat Tahrir asz-Szam (na wschodzie). Pierwsze ataki zakończyły się niepowodzeniem.

Z tego powodu w danich 20 – 21 kwietnia przeprowadzono całą serię uderzeń lotniczych i artyleryjskich w rejonie miejscowości Hadżar al-Aswad, Jarmuk, Tadamun, Dżura i Kadam. Szczególnie intensywnie rosyjskie i syryjskie samoloty bombardowały pierwszą z wymienionych miejscowości.

I właśnie na tym kierunku 21 kwietnia oddziały syryjskich sił rządowych wznowiły natarcie. Prowadzą je tam 4 i 7 Dywizje Zmechanizowane, 5 Korpus oraz elitarna 105 Brygada Gwardii Republikańskiej, a także oddziały palestyńskie.


W ciągu dnia 22 kwietnia syryjskie siły rządowe zdołały posunąć się naprzód na trzech kierunkach. Największe sukcesy udało się osiągnąć w rejonie Az-Zajn, między Hadżar al-Aswad i Jarda, gdzie zdobyto ważny węzeł drogowy. Na północno-wschodnim skraju pozycji zajmowanych przez ISIS, w rejonie m. Tadamun, udało się przejąć niewielki fragment terenu, a na północy m. Jarmuk bojownicy stracili dwa kwartały.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!