Wiadomości

W Użhorodzie ostrzelano samochód wyższego oficera policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Użhorodzie został ostrzelany samochód Andrieja Iwankiwa, szefa Departamentu Ochrony Gospodarki Policji Państwowej Obwodu Zakarpackiego. Według ukraińskiego MSW dokonała tego mafia zajmująca się kontrabandą.

Jak donosi korespondent UNIAN, minister spraw wewnętrznych Arsen Awakov oraz szef Policji Państwowej Siergiej Kniaziew odbyli dziś w tej sprawie wspólną odprawę.

„Dzisiaj o godzinie 9.00 w kierunku szefa Departamentu Ochrony Gospodarki Obwodu Zakarpackiego oddano pięć strzałów, gdy był w swoim samochodzie w drodze po pracy. Ranny został mieszkaniec Użhorodu, spacerujący w pobliżu” – powiedział Kniaziew.

Z kolei Awakow stwierdził, że „była to zorganizowana akcja mająca na celu powstrzymanie skutecznych działań policji, która walczy z przemytem na Zakarpaciu”.

Według Awakowa, kilka dni temu organy ścigania zatrzymały partię przemyconych papierosów o wartości ponad 5 milionów dolarów.

„Widzimy, że ci pozbawieni skrupułów ludzie próbują się w ten sposób przeciwstawić” – dodał.

Jednocześnie Awakow podkreślił, że nie powstrzyma to organów ścigania w żaden sposób, ale uczyni je bardziej zdecydowanymi w kontynuowaniu walki z przemytem.

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!