Świat Wiadomości

W USA kobieta będąca w śpiączce od 10 lat urodziła dziecko

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal rp.pl policja z Phoenix w USA prowadzi śledztwo sprawie napaści na tle seksualnym. Sprawa dotyczy kobiety, która od 10 lat jest w śpiączce i urodziła dziecko.

Kobieta od lat jest niepełnosprawna. Tonięcie doprowadziło do zmian w jej mózgu i wymaga ona obecnie 24-godzinnej opieki. Pacjentka Hacienda Healthcare w Phoenix 29 grudnia urodziła chłopca. Pracownicy domu opieki o ciąży dowiedzieli się dopiero w momencie porodu.

– Sprawa ta jest przedmiotem dochodzenia policji w Phoenix – powiedział sierżant Tommy Thompson.

Rzecznik prasowy Haciendy, David Leibowitz powiedział, że dom opieki niedawno dowiedział się o “głęboko niepokojącym incydencie” z udziałem jednego z jej mieszkańców.

Rzecznik odmówił przekazania informacji, czy pracownicy zostali poproszeni o poddanie się testom DNA w celu zidentyfikowania potencjalnego podejrzanego oraz czy środek podjął jakiekolwiek inne działania, które mają zapobiec podobnym sytuacjom. Poinformował, że Hacienda w pełni współpracuje i będzie nadal współpracować z organami ścigania.

Przebadania męskich pracowników ośrodka chce adwokat kobiety.

Hacienda HealthCare reklamuje się jako wiodący dostawca specjalistycznych usług opieki zdrowotnej dla wrażliwych i przewlekle chorych niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych, również tych z niepełnosprawnością intelektualną i rozwojową.

Czy myślicie, ze tego typu incydenty był częstsze? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!