Wiadomości

W USA czarni i biali organizują uzbrojone milicje /filmy i zdjęcia/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sytuacja w USA w coraz większym stopniu zaczyna przypominać to, co działo się na Ukrainie w okresie atamańszczyzny. w obliczu bierności struktur państwa zaczynają powstawać uzbrojone milicje, zrzeszające z jednej strony stronników ruchu Black Lives Matter, z drugiej zaś w większości białych konserwatywnych Amerykanów, broniących własności i amerykańskiego dziedzictwa.

Setki uzbrojonych w broń palną czarnych przybyło wczoraj do Louisville, by wziąć udział w proteście przeciwko śmierci Breonny Taylor, która została zabita przez policjantów w marcu br. Naprzeciw nich stanęły setki, również uzbrojonych po zęby, białych milicjantów. Obie grupy oddzielała policja.

Trzy osoby zostały postrzelone w parku, w którym zebrali się czarni milicjanci – poinformowała policja, dodając, że ​wszyscy byli członkami czarnej milicji. Zostali oni zabrani do szpitala z obrażeniami, które nie zagrażają ich życiu.

„To jest tragiczne zdarzenie, ale mogło być znacznie gorzej” – powiedział szef policji w Louisville, Robert Schroeder w wypowiedzi dla prasy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!