Wiadomości

Aktywiści LGBT zaszczuli chrześcijańską organizację charytatywną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chrześcijańska organizacja charytatywna w Irlandii północnej straciła konta na Facebooku, a bank zerwał z nimi umowę po tym jak aktywiści LGBT przeprowadzili nagonkę na nią w mediach społecznościowych.

Organizacja charytatywna Core Issues Trust (CIT) poinformowała, że po nagonce Bank Barclays wypowiedział jej umowy na prowadzenie kont. Z Facebooka zniknęły profile organizacji i straciła ona również możliwość zbierania datków za pomocą mikropłatności dzięki platformie Pay Pal.

– Najpierw to Core Issues Trust, w następnej kolejności będą kościoły… Ten rodzaj demonizowania i odmowy świadczenia usług chrześcijańskim organizacjom przypominają, jak traktowano żydowskie firmy pod rządami nazistów – mówi Andrea Williams szefowa chrześcijańskiej organizacji lobbystycznej Christian Concern w rozmowie z gazetą „The Belfast News Letter”.

– Wielka Brytania staje się teraz krajem bardzo nietolerancyjnym – ostrzega Davidson.

– Jeśli tłum w mediach społecznościowych może spowodować, że bank zamyka konto chrześcijańskiej organizacji, to niedługo dla tych, którzy służą z Biblią nie będzie miejsca – skomentował szef CIT Mike Davidson.

Decyzja o odmowie świadczenia usług bankowych mogła naruszyć mogła naruszyć irlandzkie prawo, które zabrania dyskryminacji poprzez odmowę świadczenia usług dostępnych publicznie – twierdzi gazeta z Belfastu. Na pytania o zerwanie umów Barclays Bank odpowiedział, że nie komentuje indywidualnych spraw.

/nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!