Wiadomości

W USA 1813 nowe zgony z powodu koronawirusa w ciągu doby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O 1813 wzrósł w ciągu ostatniej doby bilans ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych – wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. W sumie z powodu Covid-19 w Stanach Zjednoczonych zmarło 84.106 osób.

W ciągu minionej doby liczba wykrytych zakażeń w USA zwiększyła się o ok. 21 tys. Na ponad 9,9 mln wykonanych do tej pory w Stanach Zjednoczonych testów na koronawirusa ok. 1 mln 390 tys. dało wynik pozytywny.

Najnowsze dobowe dane obejmują 24 godziny od godz. 2.30 czasu polskiego w nocy z wtorku na środę.

Szacunki ekspertów z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle przewidują, że do 4 sierpnia z powodu koronawirusa może umrzeć nawet do 147 tys. Amerykanów zakażonych SARS-CoV-2. Od kilku dni prognozy tej uczelni są podwyższane.

Obecnie bilans ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych wynosi 84 106. Liczbę 80 tys. zgonów przekroczono w USA poniedziałek, a 50 tys. 24 kwietnia.

Dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci uważa, że bilans ofiar śmiertelnych może być niedoszacowany.

Spośród wszystkich zgonów 27.477 odnotowano w stanie Nowy Jork, 9.714 w stanie New Jersey, a 5.315 w Massachusetts. Ponad jedna czwarta ofiar śmiertelnych w Stanach Zjednoczonych przypada na domy spokojnej starości.

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował w środę, że w ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło w tym stanie 166 osób.

„Przeszliśmy przez najgorsze” – ocenił.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!