Wiadomości

W trzy kwadranse z Krakowa do Katowic. Nowy rozkład jazdy PKP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wzmacniany komunikację kolejową, prowadzimy wiele inwestycji na szlakach kolejowych – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w Programie 1 Polskiego Radia. 11 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP.

W “Sygnałach dnia” minister infrastruktury jako przykład rozwoju kolei w Polsce wskazał na odcinek Kraków-Katowice, będący częścią linii międzynarodowej E30, łączącej Niemcy, Polskę i Ukrainę. – Na linii Kraków-Katowice pociągi pospieszne pojadą od niedzieli w czasie 46 min., a pociągi osobowe – zależnie od liczby przystanków, na których się zatrzymują – godzinę i dwie minuty, godzinę dwanaście minut – poinformował Andrzej Adamczyk.

Przypomniał, że jeszcze niedawno, kiedy PiS obejmował rządy, przejazd pociągiem na tej trasie zajmował blisko 2,5 godziny. – To jest efekt prowadzonych inwestycji, te efekty odbieramy w nowych rozkładach jazdy – wskazał.

Andrzej Adamczyk zwrócił uwagę, że uruchomione zostanie połączenie do Wilna. – Mamy nadzieję, że będziemy mieli wielu chętnych, porozumieliśmy się z kolejami litewskimi – dodał. Więcej będzie też połączeń do Berlina. – To dobra propozycja ze strony przewoźników kolejowych, nie tylko Intercity, ale także przewoźników regionalnych – ocenił.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!