Wiadomości

W tle spędu dzieci na Tour de Konstytucja afera z „zajęciami”, które z uczniami prowadzili Algierczycy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Okazuje się, że spędzanie dzieci na polityczną ustawkę pt. Tour de Konstytucja to niejedyna sytuacja, w której mogła zawinić dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach. Aleksandra Sutkowska już trzy lata temu miała stanąć przed komisją dyscyplinarną. Sprawa ma związek ze skandalem z udziałem algierskich studentów, którzy w ramach międzynarodowej wymiany prowadzili lub współprowadzili zajęcia z dobczyckimi uczniami. O zajęciach nikt nie poinformował rodziców – informuje portal wPolityce.pl.

Sprawa miała miejsce w październiku 2018 roku. Algierscy studenci mieli pomagać w nauce angielskiego. Okazało się, że w trakcie ich pobytu w szkole nie przebywała ani dyrektor Sutkowska, ani także jej zastępczyni. Doszło też do skandalicznej sytuacji, w trakcie której dzieci były fotografowane przez młodych Arabów, a zdjęcia pojawiały się w mediach społecznościowych.

Oczywiście, rodzice nie mieli pojęcia co algierscy studenci robią w szkole i że prowadzą zajęcia. Z relacji jednego z rodziców wynika też, że Algierczycy nie tyle „uczyli” języka angielskiego, co mówili o swojej religii, a dzieci „ćwiczyły” język arabski pisząc swoje imienia w tym języku.

Wyniki przeprowadzonej kontroli są porażające. Okazało się, że nikt nie sprawdził algierskich studentów, którzy prowadzili zajęcia z dziećmi. Nikt też nie kontrolował spotkań (także tych nieformalnych) młodych mężczyzn z dziećmi. Przynajmniej jednego dnia (11 października 2018 roku) w szkole nie przebywała dyrektor oraz jej zastępca. Na pytanie kontrolerów, dlaczego doszło do takiego zaniedbania, Aleksandra Sutkowska miała odpowiedzieć: „nie wiem”. Zdaniem kontrolerów, dyrektor szkoły w Dobczycach miała wręcz „stworzyć sytuacje, w czasie których zagrożone mogło być bezpieczeństwo dzieci”

Z ustaleń kontrolerów wynika też, że dyrektor szkoły nie obserwował zajęć prowadzonych przez Algierczyków. W raporcie mowa jest też o zdjęciach dzieci ze studentami, które pojawiły się w mediach społecznościowych. Okazało się, że dyrektor Sutkowska nie wiedziała o fakcie zamieszczania zdjęć dzieci w Internecie. Mniejszych uchybień miało być więcej.

Dyrektor Sutkowska, pomimo miażdżących wniosków kontroli, zachowała swoje stanowisko. Jednak brak konsekwencji doprowadził do kolejnego skandalu. W ubiegłym tygodniu, portal wPolityce.pl ujawnił, że nauczycielki spędziły dzieci na polityczną imprezę „Tour de Konstytucja”. Dzieci z klasy piątej i ósmej szkoły podstawowej wysłuchiwały, że walka z turystyką aborcyjną jest niezgodna z konstytucją, a prezydent powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.

/wpolityce.pl, fot. kmy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!