Wiadomości

W Tall Tamr Kurdowie obrzucili kamieniami rosyjskie pojazdy wojskowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Tall Tamr Kurdowie obrzucili kamieniami rosyjskie pojazdy wojskowe, by wyrazić niezadowolenie, że Rosjanie nie odpowiadają na ostrzał prowadzony przez wojska tureckie.

Od 12 sierpnia okolice miasta Tall Tamr, kontrolowane przez kurdyjskie Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF), są intensywnie ostrzeliwane przez turecką artylerię. W mieście i regionie nie ma prądu i wody, bowiem w wyniku prowadzonego ostrzału instalacje zostały uszkodzone, a ich naprawa nie jest możliwa.

Stacjonujący w okolicy żołnierze rosyjscy nie reagują na działania Turków, czego oczekują od nich zarówno bojownicy SDF, jak i cywilni mieszkańcy. Zdesperowani Kurdowie zaczynają wyładowywać na żołnierzach rosyjskich, mając dość ich bezczynności.

W rosyjskiej bazie w Ajn Isa, na terenach kontrolowanych przez kurdyjskie Syryjskie Siły Demokratyczne, doszło do spotkania przedstawicieli bojowników kurdyjskich z przedstawicielami wojsk rosyjskich. Kurdowie mieli zwrócić się do Rosjan o ochronę w obliczu tureckich bombardowań. Rosjanie jednak postawili warunek – zażądali oni od Kurdów przekazania pozycji na linii frontu syryjskim siłom rządowym.

Bojownicy kurdyjscy zwrócili się do Rosjan o ochronę, ci postawili warunek…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!