Wiadomości

W Tajlandii populacja tygrysów podwoiła się w ciągu siedmiu lat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Populacja tygrysów żyjących na wolności w Tajlandii podwoiła się w ciągu ostatnich siedmiu lat. Drapieżniki te rozprzestrzeniły się też na nowe terytoria na zachodzie kraju – poinformowała w środę agencja EFE, powołując się na miejscowe władze.

W 2013 r. szacowano, że w Tajlandii żyje od 60 do 80 tygrysów, obecnie zwierząt tych jest 160.

Organizacja zajmująca się ochroną dużych kotów Panthera z okazji obchodzonego w środę Światowego Dnia Tygrysa opublikowała serię nagrań i zdjęć z ukrytych kamer przedstawiających tygrysy w naturalnym środowisku na zachodzie Tajlandii, gdzie widziano je po raz pierwszy od czterech lat. Nagrania powstały przy współpracy z władzami kraju.

Jak podała agencja Reutera, nagrania i zdjęcia przedstawiają trzy samce. „Jesteśmy podekscytowani tym odkryciem” – powiedziała Kritsana Kaewplang, dyrektorka organizacji Panthera w Tajlandii. Dodała, że kolejnym ważnym krokiem będzie stworzenie bezpiecznych dla tygrysów tras łączących zamieszkane przez nie obszary.

Szacuje się, że ok. 70 proc. światowej populacji tygrysów żyje w Indiach. Koty te mają również siedliska w innych azjatyckich krajach.

Jak podała agencja EFE, handel tygrysami w Azji jest jednym z największych zagrożeń dla gatunku. Do innych należą duże projekty górnicze, budowa zapór i niszczenie ich siedlisk.

/Nauka w Polsce – PAP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!