Wiadomości

Gazprom zamierza się odwołać od decyzji polskiego UOKiK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjski Gazprom podał, że po zbadaniu decyzji polskiego UOKiK „podejmie kroki w obronie swoich interesów”; wśród nich koncern wymienił odwołanie się na drodze sądowej. Gazprom podkreśla, że w sądzie UOKiK będzie musiał uzasadnić swoje stanowisko.

„Po przeanalizowaniu oficjalnej decyzji UOKiK Gazprom podejmie kroki w celu obrony swoich interesów, włączając odwołanie się od decyzji do sądu, w którym UOKiK będzie musiał udowodnić, że jego stanowisko jest uzasadnione” – poinformował Gazprom.

Zdaniem rosyjskiego koncernu w przypadku odwołania się od kary „nie będzie ona podlegała egzekucji aż do momentu wejścia w życie odpowiedniej decyzji sądu”.

W wydanym komunikacie koncern oświadczył także, że informacja, o którą zwrócił się do niego UOKiK, „nie miała żadnego związku z istotą postępowania antymonopolowego”, dotyczącego gazociągu Nord Stream 2. Gazprom dodał, że poprosił UOKiK o podanie uzasadnienia polskiego wniosku, ale takiej odpowiedzi nie otrzymał.

Media w Rosji podkreślają w poniedziałek, że UOKiK orzekł najwyższą możliwą karę, przewidzianą za brak współpracy z tym urzędem.

Czytaj też:

UOKiK nałożył blisko 213 mln zł kary na Gazprom

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!