Wiadomości

W szwedzkim Malmö doszło do całej serii wybuchów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzy potężne eksplozje w mniej niż godzinę zszokowały w nocy ze środy na czwartek mieszkańców szwedzkiego. Policja uważa, że najprawdopodobniej te zdarzenia są powiązane ze sobą. Ewakuowano mieszkańców okolicznych bloków – donosi portal o2.pl.

Wszystkie ładunki wybuchły w ciągu niecałej godziny. Według lokalnej policji prawdopodobnie zdarzenia były ze sobą powiązane.

– To stosunkowo ciężkie ładunki. Pierwszy alarm przyszedł o godzinie 2:38, kiedy doszło do wybuchu w bloku mieszkalnym – mówi Stefan Sintéus, szef rejonu policji w Malmö.

Do pierwszej eksplozji doszło w budynku mieszkalnym. Mieszkańcy usłyszeli głośny huk. W związku z tym zdarzeniem do szpitala trafiły dwie osoby, kobieta i dziecko. Mieszkańców bloku ewakuowano.

Mniej niż 15 minut później policja otrzymała informację o kolejnej eksplozji. Tym razem stało się to przed wejściem do klatki w budynku mieszkaniowym na jednym z osiedli. Uszkodzone zostało wejście i kilka drzwi wejściowych do mieszkań. Policja ewakuowała mieszkańców osiedla i przeniosła ich do pobliskiego przedszkola. Nie ma doniesień o rannych w wyniku tego zdarzenia.

– Obudziłem się przez huk i krzyki ludzi, którzy zaczęli wybiegać z domu – mówi jeden z mieszkańców telewizji SVT na miejscu zdarzenia.

Do trzeciej eksplozji doszło o godzinie 3:19 w sklepie w centrum Malmö. Policja otrzymała zawiadomienie od mieszkańców okolicznych bloków, którzy usłyszeli głośny huk. W wyniku tego wybuchu uszkodzono witrynę sklepową oraz zaparkowany nieopodal samochód. Miejsce zostało zabezpieczone przez policję.

– Jest za wcześnie, by to potwierdzić, ale oczywiście uważnie to zbadamy, ponieważ zdarzenia miały miejsce w bardzo podobnym czasie, jedno po drugim – mówi rzecznik policji Jimmy Modin.

/o2.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!