Wiadomości

W Szwecji uzbrojeni policjanci będą towarzyszyć osobom uprawiającym jogging

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mieszkańcy szwedzkiego miasta Oskarshamn podczas joggingu będą teraz mogli skorzystać z eskorty uzbrojonych policjantów. Inspektor policji w Oskarshamn, Peter Karlsson, powiedział, że program ma na celu złagodzenie niepewności tych, którzy pragną uprawiać jogging po zmroku.

Karlsson, który wpadł na pomysł stworzenia specjalnego programu, powiedział, że policja stworzy grupy operacyjne do biegania i wszyscy ci, którzy będą zainteresowani dołączeniem do funkcjonariuszy, będą mile widziani, donosi SVT.

„Będziemy dostosowywać prędkość do tych, którzy dołączą” – zapowiedział Karlsson, dodając, że słyszał o wielu mieszkańcach, którzy czują się niepewnie w mieście:

„Tu nie jest aż tak źle, ale ludzie reagują w ten sposób pod wpływem informacji dotyczących wydarzeń na całym świecie i czują się niebezpiecznie, gdy jest ciemno” – dodał Karlsson.

Komentarze inspektora policji wpisują się w doniesienia raportu z 2016 r., w którym stwierdzono, że prawie połowa kobiet w Szwecji czuje się „bardzo zagrożona”, przebywając samotnie nocą w szwedzkich miastach. Według raportu przeprowadzonego przez gazetę Aftonbladet, aż 43 procent kobiet odczuwało dyskomfort nawet w ciągu dnia.

/speisa.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!