Wiadomości

W szkołach podstawowych w Szczytnie wypytywano dzieci, czego obawiają się najbardziej przy uprawianiu seksu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? – na takie i podobne, równie skandaliczne pytania odpowiadać mieli uczniowie szkół podstawowych w Szczytnie i to już ci, którzy są w 4 klasie, czyli mają zaledwie… 10 lat! Pytań było więcej. W „dwójce” przebadano tak klasy szóstą i siódmą. W podstawowej „szóstce” rozpoczęto badania, a potem je przerwano. Dzięki czujności dyrekcji do badań nie doszło w Szkole Podstawowej nr 3 – informuje portal tygodnik.szczytno.pl.

Czego obawiasz się najbardziej przy uprawieniu seksu? Co mogłoby cię skłonić do współżycia? Jak myślisz, ilu twoich rówieśników ma pierwszy stosunek za sobą? Jaki wiek jest odpowiedni, aby rozpocząć współżycie seksualne? – między innymi na takie pytania mieli odpowiadać uczniowie szkół podstawowych ze Szczytna, i to już od 4 klasy, czyli zaledwie 10-latkowie.

Polecenie przeprowadzenia ankiety, która zawierała 64 pytania przyszło do szkół podstawowych z Urzędu Miejskiego w Szczytnie.

– Ankietę na nasze zlecenie przygotowała firma z Krakowa – potwierdza Robert Dobroński, naczelnik wydziału oświaty. – Miała ona zdiagnozować problemy społeczne w szkołach, a potem porównać z krajowymi badaniami ESPAD.

Dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy, rodzice są z szokowani.

– Gdy mój syn wrócił do domu i mi o tym opowiedział nie wierzyłam w to co słyszę – opowiada nam mama chłopca z klasy szóstej w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczytnie. – Jak można pytać 11-latka, czego boi się przy uprawianiu seksu, czy co skłoniłoby go, aby odbył stosunek. Obrzydliwe i skandaliczne. Nie wiem, kto za to odpowiada, czy szkoła, czy jakiś urzędnik, ale nie zostawię tego tak.

/tygodnik.szczytno.pl, zdjęcie ilustracyjne/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!