Wiadomości

W Szczecinie przy alei Jana Pawła II chcą postawić pomnik szatana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ilekroć powstanie coś tak głupiego i obrzydliwego, że wydaje się, iż niczego głupszego i obrzydliwszego nie da się wymyślić, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał udowodnić, że jednak się da… Do szczecińskiego magistratu wpłynął wniosek dotyczący budowy pomnika szatana. Monument miałby stanąć obok alei Jana Pawła II i stać się atrakcją dla turystów – również dzieci.

Projekt wpłynął na początku lipca. Zakłada on budowę pomnika szatana – na planie pentagramu i cyfr 666, obok alei Jana Pawła II.

Pomysłodawcy piszą, że „będzie to obiekt kultu religijnego i atrakcja turystyczna. Dzieci będą mogły usiąść na kolanach szatana i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Dla turystów zza granicy nieznających polskiej postępowej, pełnej tolerancji i nowoczesnej kultury, będzie to okazja na zapoznanie się z naszą wspaniałą kulturą”.

Według autorów pomnik byłby dowodem na to, że szczecinianie myślą nieszablonową i często z przymrużeniem oka.

Projekt zgłoszono do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ale radni nie chcą nawet poddawać go pod głosowanie. Pomysłodawcy zamierzają się odwoływać, bo, jak twierdzą, czują się dyskryminowani.

– Ciągle zbieraliśmy materiały, zdjęcia wnętrz kościołów, z Polski i Europy, z Watykanu pokazujące wizerunki szatana – opowiadają o swoich przygotowaniach.

Koszt budowy pomnika oszacowano na ok. 4.333.670 zł brutto.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!