Wiadomości

W Świętochłowicach byli pracownicy włamali się na facebookowy profil Urzędu Miasta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na facebookowym profilu Urzędu Miasta w Świętochłowicach została opublikowana relacja na żywo z protestu zorganizowanego przeciw zmianom w funkcjonowaniu przedstawień teatralnych przy Centrum Kultury Śląskiej. Pracownicy urzędu nic o tym jednak nie wiedzieli i nie wyrazili na to zgody.

Nagranie przedstawia Dawida Kostempskiego, byłego prezydenta miasta oraz Grzegorza Kempińskiego, pomysłodawcę i organizatora Teatru ŚwiętochłOFFice, z którym nowa ekipa rządząca miastem nie zamierza dalej współpracować.

– Z przykrością stwierdzam, że profil facebookowy urzędu został przejęty przez byłych pracowników urzędu. Był administrowany m.in. przez właściciela firmy, byłego informatyka urzędu. To pokazuje, jak bardzo poprzednicy nie mogą pogodzić się z porażką w ostatnich wyborach. Wciąż próbują dzielić społeczeństwo, manipulować, kłamać, przejmować media – napisał na swoim profilu facebookowym obecny prezydent miasta Daniel Beger.

– Sprawa została już zgłoszona na policję. Wierzę, że specjaliści od cyberprzestępczości szybko rozprawią się z hakerami, którzy do niedawna rzekomo dbali o wasze bezpieczeństwo i finanse publiczne – dodał Beger.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!