Wiadomości

W świetle sondażu dla dorzeczy.pl: PiS zyskuje, KO traci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawo i Sprawiedliwość zyskuje, a Koalicja Obywatelska traci poparcie względem ostatniego badania. Oto najnowszy sondaż dla DoRzeczy.pl.

“Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?” – tak brzmiało pytanie postawione respondentom przez pracowników sondażowni Estymator.

W sondażu najwięcej osób – 37 proc. – wskazało na Prawo i Sprawiedliwość – Zjednoczoną Prawicę. To wzrost o 1 pkt proc. względem poprzedniego badania tej firmy, które zostało wykonane w dniach 25-26 sierpnia tego roku. Na drugim miejscu znalazła się ponownie Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, .Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), którą wskazało 26,1 proc. badanych, co oznacza spadek o 2 pkt. proc. Podium zamyka tym razem Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 11,8 proc. i jednocześnie największym wzrostem w stawce wobec sierpnia – o 1,7 pkt. proc.

W Sejmie RP znalazłyby się jeszcze: Lewica (Nowa Lewica, Razem) – 9,9 proc. deklarowanego poparcia (spadek o 0,7 pkt. proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska – 6,7 proc. (spadek o 0,2 pkt. proc.) oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość (KORWiN, Ruch Narodowy, Korona Polska) – 6,6 proc. (wzrost o 0,3 pkt. proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazło się Kukiz’15, zdobywając 1,6 proc. wskazać w sondażu, czyli o 0,2 pkt. proc. mniej niż w sierpniu tego roku. Ponadto, odpowiedź “inne ugrupowania” wybrało 0,3 proc. respondentów (wzrost o 0,1 pkt. proc.).

Zobacz też:

Sondaż poparcia dla partii politycznych: PiS w dół, PO w górę

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!