Wiadomości

W strzelaninie w Virginia Beach śmierć poniosło trzynaście osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej 12 osób zastrzelił napastnik w urzędzie miejskim w Virginia Beach w stanie Wirginia, na wschodnim wybrzeżu USA – poinformowała miejscowa policja, której funkcjonariusze zabili sprawcę masakry. W strzelaninie rannych zostało jeszcze sześć osób.

W piątek około godziny 16:00 czasu lokalnego napastnik wszedł do budynku urzędu miejskiego i otworzył ogień do znajdujących się tam ludzi. Gdy na miejsce przybyła policja, zaczął strzelać także do funkcjonariuszy. Trafił jednego z policjantów, ale ten przeżył dzięki kamizelce kuloodpornej.

Napastnik zginął podczas wymiany ognia z policją.

Jeden ze świadków zdarzenia mówił lokalnej telewizji NBC, że w chwili, gdy rozległy się strzały, pracownicy siedzieli przy biurkach.

Z kolei jedna z pracownic miejskich, która w czasie strzelaniny była w budynku urzędu, powiedziała stacji WAVY, że gdy usłyszała krzyki i strzały, to zadzwoniła na policję. – Zabarykadowaliśmy się w biurze. Mieliśmy tylko nadzieję, że zaraz to wszystko się skończy – stwierdziła kobieta.

Lokalna stacja WAVY podała, że sprawca masakry to długoletni pracownik miejski, który w czwartek dostał wypowiedzenie, co wprawiło go we wściekłość. Jim Cervera poinformował natomiast, że mężczyzna nadal był zatrudniony w urzędzie miejskim, choć dodał, że był on „niezadowolony”. Policjant nie chciał jednak powiedzieć, co spowodowało atak w urzędzie miejskim.

Ranni zostali przetransportowali do szpitala. Pięć osób zostało przewiezionychh do szpitala w Sentara Virginia Beach, a jedna osoba została przetransportowana helikopterem do szpitala Sentara Princess Anne – poinformowała stacja telewizyjna WTKR. Ich stan zdrowia na razie nie jest znany.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!